Nuværende og tidligere formænd for SKB

- fra venstre:

Charlotte Krøll: 1990-1992 og 1997-2000

Preben Rasmussen: 1989

Kurt Jørgensen: 2001 - 

Ruth Rasmussen: 1985-1986

Henrik Hvid: 1987-1988

Ian Lauritzen: 1993-1996

(manglede ved foto-seancen) 

I den udstrækning webmaster har - eller får - billeder af  klubmestre  og/eller LF-mestre bringes de på denne side, som er SKBs "HALL OF FAME"!

_____________________________________________________

27. marts 2017:

SKB-NYRÅDs VETERANHOLD 40+ er SJÆLLANDS-MESTRE 2016-17.

STORT TILLYKKE.

Forrest fra venstre: Janne Hansen, Winnie Kistrup, Lotte Jensen, Birgitte Lehm

Bagest fra venstre: Arne Nielsen, Jens Jacobsen, Torben Burholt, Claus Olsen, Ole Jensen, Kim Vennegaard

__________________________________________________________________

SKB-NYRÅD 1ste holdet - LF-MESTRE  2016-17.

Holdet:

Forrest fra venstre: Jesper DK Nielsen, Lasse Neerup, Kim Vennegaard, Arne Nielsen

Bagest fra venstre: Kristian Kwasniak, Kenneth Buck, Sasha Piil Haagensen, Christina Petersen, Anne Buck, Charlotte Svendsen.

Mangler på billedet: Sharon Rasmussen.

_________________________________________________________________


LF-Vintercup den 5. februar 2017:

Peter Kongsdal Andersen vinder herresingle U13C og Jonas Kongsdal Andersen bliver nr. 2. Sammen vinder de herredouble U13C.

_____________________________________________________________________________

                                            LF Mesterskaber 2016

Annika Møller                 Christian Jørgen & Tobias Larsen      Gustav Frank & Christian B. Hansen                                                                                                                           

Mester U15D d-single               Mestre U13D h-double                  Mestre U11D h-double                     

___________________________________________________________________________                                 

Kathrine True               Christian B Hansen & Kathrine True                Christian B. Hansen

Mester U11D d-single        Mestre U11D m-double                                  Mester U11D h-single

_____________________________________________________________________________________

Mikkel Lundgaard &                   Tobias Larsen                              Jonas Kongsdal   

Jonas Kongsdal                     Mester U13D h-single                    Sølv U13C h-single

Mestre U13C h-double

______________________________________________________________________________________

2016 - ungdomsafdelingens medaljer og pokaler

U11 holdet der (igen) vandt rækken får medaljerne overrakt af Henrik.

Årets spiller Kristian Hansen får pokalen overrakt af Nikolaj og Henrik.

Årets spiller med størst udvikling Peter Kongsdal Andersen får pokalen overrakt af Kim.

Charlotte Krøll - ungdomsafdelingens effektive administrator - kåres som årets leder, og får pokalen overrakt af Kurt.

Vindere af U11  D rækken 2015

Bjørk Nørgaard, Nikolaj Høj, Mikkel Lundgaard, Sigurd Juel Nissen, Jonas og Peter Kongsdal Andersen med formand  for LFkredsens ungdomsudvalg Lynge Thang Jørgensen.

LF mester 2011 - Mette Buck

nr. 2 i damesingle U13 B

LF mester 2011 - Jonas Buck

nr. 1 i herresingle


Klubmester 2010 - herresingle

Joachim Nyman Klemensen

Klubmester 2010 - damesingle

Josefine Nyman Klemensen

           Landsdelsmestre og begyndermestre 2010

                      Sandra Krog - Cecilie Høj -

Josefine Nyman Klemensen -Joachim Nyman Klemensen

LF mester 2010 - herresingle U11

Joachim Nyman Klemensen

LF mestre 2009

Jonas Buck, herresingle U11

Mette Buck, damesingle U11

LF mester 2008 - herresingle C

Jesper Krøll

LF mester 2008 -  herresingle U11

Jonas Buck,

Consectetuer,  variusi ipsum nullam repellendus